niedziela, 1 maja 2016

Camp Ojibwa - Food II

Cześć :)

W dalszym ciągu pozostajemy przy jedzeniu, ale przejdę teraz do dań podawanych podczas lunchów i kolacji. Na początku opiszę potrawy mięsne, które pojawiały się na pre i post campie, ale nie pojawiały się gdy były turnusy dla dzieci.  


Źródło: allrecepies.com
Pierwszą potrawą, o której chcę pisać to łosoś, po angielsku salmon. Łosoś był marynowany, a potem upieczony na grillu. Podawany był z cytryną. Tamtego wieczoru kiedy pierwszy raz było takie jedzenie to z takich dodatków, (które dla nas są normalną częścią obiadu) były ziemniaki, tutaj akurat pieczone i szparagi. Wspaniałe połączenie, które mniej więcej tak wyglądało:

Źródło: twwardyszparag.pl 
Kolejną potrawą,która była wtedy podawana to steki z wołowiny, po angielsku po prostu Beef. Jeśli chodzi o wołowinę to nie ważne dla mnie w tym momencie było samo przyrządzania, ale pieczenie samej wołowiny. Podczas tamtego wieczoru było przygotowane specjalne stanowisko z podgrzewaczem, gdzie szef kuchni Kyle, kroił wołowinę i smażył pokrojone plastry. Każdy po kolei podchodził i mówił jak wysmażony stek sobie życzy i taki miał podany. I tak jak w przypadku łososia ziemniaki i szparagi do tego.Źródło: mojegotowanie.pl
Kolejną potrawą są krewetki. Akurat krewetki nie były jakoś specjalnie przygotowywane czy marynowane. Smażono je w głęboki tłuszczu jak wiele innych potraw i podobnie jak te, które co jakiś pojawiają się w polskich McDonalad'ach.
Źródło: bonappetit.com
Kolejną potrawą, którą chcę opisać jest BBQ Chicken, kurczak barbecue jest to kurczak zamarynowany w sosie barbecue. W takiej marynacie muszą pozostać przez kilka godzin, a później był grillowany. 
Źródło: Wikipedia
Następną potrawę, którą chce dzisiaj opisać to Ribs, czyli nasze polskie żeberka. W USA przeważnie były grillowane, a wcześniej marynowane w sosie barbecue. Były robione z wieprzowiny.
Źródło: Wikipedia

Kolejną potrawę, którą chce opisać to spaghetti with meatballs. W tłumaczeniu jest to spaghetti z kulkami mięsnymi i sosem. Sos wydaje mi się standardowy pomidorowy a w nim pływały kulki mięsne. Kulki mięsne były są bardzo podobne do naszych pulpetów, klopsów lub innych tego podobnych rzeczy. Były również dni kiedy kulki mięsne jadło się w bułce sub w formie kanapki.

Następną potrawą, o której napisze są hamburgery, a raczej hamburger bar. Nazywałam to w taki sposób, ponieważ każdy sam tworzył takiego hamburgera jakiego chciał. Do wyboru były: bułki, kotlety z wołowiny, kotlety z kurczaka, kotlety wegetariańskie i smażona cebulka. Do tego można było dołożyć sobie pomidora, sałatę, ser żółty. Zwykle hamburger bar na campie mieliśmy we wtorki kiedy posiłek był tylko dla kuchennego staffu, bo dzieci jadły gdzieś na zewnątrz. 
Źródło: Wikipedia

Hot dog to kolejną potrawa, którą chce opisać. Właściwie każdy sobie robił takiego hot-doga jakiego chciał, podobnie jak z hamburger bar. Były podłużne bułki, różne rodzaje kiełbasek, ogórek konserwowy, prażona cebulka i oczywiście musztarda i keczup.
Źródło: Wikipedia
Następną "kanapkowatą" potrawą, o której chcę napisać jest Italian beef. Jest to kanapka z wąskimi plastrami wołowiny, cebulką, słodką zieloną papryką i sosem.Źródło: Wikipedia
Bardzo podobną do Italian beef są kanapki sub. W Polsce można je kupić w Subway'u, który robi się chyba coraz bardziej popularny. Na campie można było sobie włożyć wszystko co się chciało. Wybieraliśmy sobie rodzaj mięsa i wybrać warzywa takie jak: sałata, pomidor, cebula no i oczywiście ser.


Źródło: Wikipdia
Chciałabym teraz napisać o potrawie zwanej fish and chips, którą pewnie każdy z Was niejednokrotnie słyszał. W Wisconsin nazywają ją fish fry, co jest bardziej adekwatne, bo chcę mówić o samej rybie. Ryba podobnie jak u nas w panierce, smażona w głębokim tłuszczu i podawana z cytryną. Oczywiście do ryby można było sobie dobrać frytki.
Źródło: Wikipedia
Następną potrawą jaką chce opisać jest Fajita. Jest to meksykańska potrawa, w której skład wchodzi grillowane mięso, a podawane jest na kukurydzianym lub pszennej tortilli. Podawana jest z papryką, cebulą, pomidorami, guacamole, sosem salsa lub kwaśną śmietaną.   
Źródło: Wikipedia
Kolejną popularną potrawą było tacos. Tacos tak jak Fajita jest daniem kuchni meksykańskiej. Składa się z tortilli kukurydzianej, mięsa wołowego, cebuli,sałaty i pomidorów. Można było do tego dodać guacamole, sos salsa lub kwaśną śmietanę.

Źródło: Wikipedia
Następna potrawa, która jest też znana u nas to chicken nuggets. Był podawane z sosami barbecue, słodko-kwaśnym, śmietanowym, musztardowy lub miodowo-musztardowym.Źródło: Wikipedia
Kolejną potrawą, o której chciałabym napisać kilka słów to indyk. Indyk jest tradycyjną potrawą w Stanach podczas święta Dziękczynienia. Jednakże w innych dniach też jest tam podawany. My mieliśmy wersję do wyboru z sosem albo z żurawiną.Źródło: Wikipedia
Następna potrawa, którą chce opisać jest nazywana w Stanach Zjednoczonych: meatloaf, a u nas jest znana jako pieczeń rzymska. Jest to mięso wymieszane z przyprawami i chlebem/bułką. Jest podawana z różnego rodzajem sosu lub keczupem.


Źródło: Wikipedia
Kolejna potrawa, którą chcę opisać również jest u nas znana. Mianowicie jest to gyros. Jest to grecka potrawa i składa się z mięsa podawanego w pieczywie pita lub kanapce razem z pomidorem cebulą i sosem tzatziki.

Źródło: Wikipedia


Ostatnią potrawą jaką chciałam tutaj zaprezentować jest smażony kurczak (z ang. fried chicken). Co tu dużo mówić jest to kurczak w panierce smażony na patelnia albo w głębokim tłuszczu.


CDN...

Brak komentarzy: