sobota, 15 sierpnia 2015

Hajduszoboszlo

Cześć,

Teraz się przeniesiemy z Polski w trochę cieplejsze rejony, a mianowicie Węgry. Kolejnym miejscem, o którym chce napisać jest Hajduszoboszló (Hajdusoboslo) na Węgrzech. Możliwe, że wielu z Was słyszało o tym miejscu lub nawet tam było.

Zacznę od kilku faktów. Jest to miejscowość turystyczno - uzdrowiskowa. W mieście działa wiele kąpielisk i basenów. Hajduszoboszló znajduje się na wschodzie Węgier i jest oddalona o około 20 kilometrów od Debreczyna (Debrecen). Z racji tego, że miasto jest popularne wśród Polaków można się tam spokojnie porozumieć w naszym języku.

Jest tam wiele atrakcji, z których można tam skorzystać. 
Źródło: Wikipedia
Są tam kąpieliska lecznicze, które w składzie zawierają chlorek sodu i wiele innych pierwiastków. Woda w tych kąpieliskach ma wyższą temperaturę i obecność wielu pierwiastków jest lecznicza, wynika to także z badań naukowców. Wiele osób jeździ tam, aby skorzystać właśnie z tych basenów i w taki sposób wyleczyć swoje dolegliwości.

Można również tam skorzystać z kąpieli błotnych, które mają korzystny wpływ nie tylko na ciało. Pozwalają się odprężyć, oraz są skutecznym środkiem pomagającym w odchudzaniu.

Poza tym oczywiście jest tam wiele innych atrakcji oraz basenów z wodą gdzie można się schłodzić.
Do takiego miejsca należy Aquapark. Znajduje się tam mnóstwo zjeżdżalni, które sprawią wiele frajdy dzieciom, ale też pewnie niektórym dorosłym. Tam również są odkryte baseny, w których można się ochłodzić i odpocząć po szaleństwach na zjeżdżalniach. 

Wieczorami można pospacerować po deptaku i zjeść coś w knajpkach, które są wokół.Brak komentarzy: