niedziela, 14 grudnia 2014

Kudowa Zdrój

Kudowa Zdrój, kolejne miasteczko uzdrowiskowe, które odwiedziłam tamtego lata.

W tym miejscu również znajduje się Park Zdrojowy. Jest to idealne miejsce na długie spacery. W samym centrum miasta jak i Parku znajduje się Pijalnia wody.

Lepiej niż samo miasteczko, w którym byłam tylko chwilę (w ostateczności było 3 miastem uzdrowiskowym, które widziałam tamtego lata i nie robiło ono już wtedy na mnie wrażenia) wspominam pobyt w Górach Stołowych, a dokładniej w Błędnych Skałach.

Błędne Skały są stworzone siłami natury... i osobiście takie miejsca uwielbiam najbardziej. Można tam chodzić godzinami, bo w środku podczas spaceru wygląda jak skalny labirynt.

Źródło: Wikipedia
Źródło: Wikipedia
Wiele skał ma własne nazwy np.: "Skalne Siodło", "Kurza Stopka", "Labirynt", "Tunel", "Wielka Sala". W pobliżu Błędnych Skał znajduje się "Głaz Trzech Krzyży". Powstałe bloki skalne tworzą kilkusetmetrową trasę turystyczną o niepowtarzalnym uroku, którą zwiedzając często dosłownie przeciskamy się pomiędzy skałami wąskimi szczelinami. Wysokość korytarzy waha się w granicach 6-8 m, szerokość jest różna - miejscami wynosi tylko kilkadziesiąt centymetrów.

Błędne Skały znajdują się na granicy z Republiką Czeską i są tam miejsca, gdzie przebiega granica naszych państw. Jest to na tyle bezpieczne miejsce, ze można tam sobie zrobić zdjęcie :D

I taka mała ciekawostka, jaką udało mi się znaleźć przy okazji pisania tej notki to informacja, że były tam kręcone sceny do "Opowieści z Narnii: Książę Kaspian" oraz "Przyjaciel wesołego diabła".

Brak komentarzy: